Hiper Kişiselleştirme

Hiper Kişiselleştirme: Pazarlamanın Geleceği

Hiper Kişiselleştirme: Pazarlamanın Geleceği

Evrimleşen tüketiciler döneminde, işletmeler rakiplerinin önünde kalmak için hiper-kişiselleştirilmiş bir pazarlama stratejisine ihtiyaç duyuyorlar.GreyFOX AI, müşterilerin gereksinimlerine göre kendilerine özel teklifler oluşturmalarını sağlıyor.

Tüketicilerin ürün satın almak için çevrimiçi portala doğru eğilimi pazarlama stratejilerini etkilemektedir. Çeşitli araştırma analizi raporlarına göre, tüketicilerin çevrimiçi platformların kendilerine özel teklifler sunmasını bekledikleri açıktır.

Evrimleşen bu tüketici döneminde, işletmeler rakiplerinin önünde kalmak için hiper kişiselleştirilmiş bir pazarlama stratejisine ihtiyaç duyuyorlar.

Hiper Kişiselleştirmeyi Anlama

Hiper kişiselleştirme, her bir müşteri için özelleştirilmiş teklifler oluşturmak anlamına gelir. Hiper kişiselleştirilmiş teklifler, bireysel müşteri tercihlerini, beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Tekliflerin, içeriğin ve müşteri deneyimlerinin bireysel düzeyde gelişmiş ve gerçek zamanlı olarak özelleştirilmesidir. Örneğin, hiper-kişiselleştirmede, alaka düzeyine göre erkekler ve kadınlar için ayrı teklifler yaratılır. Bir vakıfta% 30 indirim gibi teklifler bir kadınla ilgilidir, ancak erkek müşterileri ikna etmeyebilir, bu yüzden onlar için farklı kişiselleştirilmiş teklifler oluşturulur.

İşletmeler, her müşteri için hiper kişiselleştirilmiş teklifler oluşturmak için büyük veri ve yapay zeka kullanır. Hiper kişiselleştirme, tüketici satın alma alışkanlıklarını değerlendirdikten ve onlar için özel teklifler oluşturduktan sonra gerçekleşir.

GreyFOX AI, Shopify Müşterileri için satın alma modelleri temelinde hiper kişiselleştirilmiş teklifler oluşturan bir pazarlama otomasyon platformudur. Shopify perakendecilerinin platformumuzdan yararlanmasını ve her bir müşteri için özel bir teklif oluşturmasını sağlıyoruz.

Ayrıca, müşterilerin gereksinimlerine göre kendilerine özel teklifler oluşturmalarını da sağlıyoruz. Aşağıdaki anlık görüntü, müşterilerin GreyFOX AI pazarlama otomasyon platformunu kullanarak nasıl teklif oluşturabileceklerini göstermektedir.

Hiper Kişiselleştirme Etkinleştiren İşletmeler Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimleri Sağlar

Günümüzde tüketiciler zamanlarının çoğunu çevrimiçi olarak geçirmektedir. Çeşitli rakiplerin ürünlerini pazarladığı farklı sosyal medya platformlarına göz atıyorlar. Müşterilerin satın alma kararlarını etkilemek için cazip teklifler sunarlar. Cazip tekliflerle, müşteriler platformunuzdan diğerine geçebilir. Hiper kişiselleştirme pazarlaması, müşterileri platformunuza yapıştırmak için oldukça etkilidir.

AI tabanlı Hiper kişiselleştirme, işletmelerin müşterilerinin yeni bir e-Ticaret platformuna geçmesini engellemelerini sağlar. Hiper kişiselleştirme, ürünlerin pazarlanmasını kolay ve etkili hale getirir. Hiper kişiselleştirme, AI tabanlı algoritmalar üzerinde çalışan bir pazarlama şeklidir. Bu yöntem, farklı müşteriler için özel teklifler oluşturmak ve platform satışlarını artırmak için gelişmiş veri modellemesi kullanır.

Hiper Kişiselleştirilmiş Bir Çerçeve Geliştirme Adımları

Müşterilerimizi bir partiye davetli misafir olarak görüyoruz ve ev sahipleriyiz. Müşteri deneyiminin her önemli yönünü biraz daha iyi hale getirmek her gün bizim işimiz.

Jeff Bezos’un açıklamasında, müşterilerinizin ayakkabılarına ürün satmanın önemli olduğu açıktır. Hiper kişiselleştirme burada devreye giriyor. Hiper kişiselleştirme, ayakkabılarına girmek ve tam olarak ne satın almak istediklerini ve ne zaman satın alabileceklerini değerlendirmek için kullanıcının verilerini toplar. Hiper kişiselleştirmeyi başarılı kılmak için elde edilecek bazı önemli kilometre taşları.

Adım 1: Ulaşılacak hedefleri tanımlayarak başlayın.

2. Adım: Bireysel müşteri için davranış kalıplarını segmentlere ayırın

3. Adım: Hedeflerinize ulaşmak için analitik teknikler ve makine öğrenme algoritmaları kullanın

Hiper Kişiselleştirme Pazarlama Stratejisi İhtiyacı

Bir tanıtım mesajı kullanıcıların dikkatini çekmek ve tutmak için 8 saniye alır. Markanızın farkına varmak için iletişiminizin rakiplerinizden farklı olması gerekir.

Google’a göre, insanların% 80’i, önündeki “en iyi” ifadesini kullanarak bir ürün arıyor. Örneğin: “en iyi” rujlar, en iyi cep telefonları, vb. İnsanlar daha bilinçli kararlar almak için çevrimiçi bir ürün arıyorlar.

Accenture raporlarına göreÜcretsiz Makaleler, tüketicilerin% 75’i, kişiselleştirilmiş teklifler sunan çevrimiçi portallardan ürün satın almalarını artırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir