Photo by Eddie Mulholland, WPA Pool / Getty Images. Kraliçe II.Elizabeth

Kraliçe II.Elizabeth’in Sahip Olduğu 8 Şaşırtıcı Şey

Her şeye sahip olan kadına daha fazla ne ister? Kraliçe II.Elizabeth’in kesinlikle daha fazla yunus veya kuğuya ihtiyacı yok.

13 Haziran 2020’de Kraliçe II.Elizabeth, 270 yıldan fazla bir süredir hükümdar İngiliz egemenliğinin resmi doğum gününü kutlayan bir etkinlik olan Trooping the Colour’un bir parçası olarak gösterilecek. Kraliçenin gerçek doğum günü olan 21 Nisan da kutlanır.. Tabii ki, iki doğum gününe sahip olmak kraliyet ailesinin başı olmakla birlikte gelen birçok avantajdan sadece bir tanesidir. Yarasalardan Bentley’lere, Kraliçe II.Elizabeth’in sahip olduğu 39 şaşırtıcı şey var.

1-Thames Nehri Üzerindeki Bütün Kuğular

Fotoğrafı çeken San Tan, WPA Pool / Getty Images.
Fotoğrafı çeken San Tan, WPA Pool / Getty Images.

Daha çok bir Corgi sevmesine rağmen, Kraliçe II.Elizabeth, evcil hayvanların yönetimine sahiplik yapar – özellikle İngiltere ve Galler’deki açık suda ki kuğuların hepsine teknik olarak sahip olduğunu (veya en azından bakımına yardımcı olduğunu) söyleyebiliriz. Kuşların mülkiyetini Vintners Worshipful Company ve Worshipful Dyers Company ile (hayvanların bir incelik olarak kabul edildiğinde) 15. yüzyıla kadar uzanan bir düzenleme ile paylaşıyor.

Peki Kraliçe’nin kaç kuğu var? Yakında öğreneceğiz: her yıl, Swan Upping olarak bilinen beş günlük bir etkinlik sırasında sayılırlar. Bu yılki etkinlik Sunbury ile Abingdon, İngiltere arasındaki Thames’da 13 Temmuz – 17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

2-Bir Çift Dorgis

Fotoğrafı çeken San Tan, WPA Pool / Getty Images.
Fotoğrafı çeken San Tan, WPA Pool / Getty Images.

Corgis bir köpek türü olarak biliniyor. Corgis’ten bahsetmişken: Nisan 2018’de, kraliçenin son Corgi’si olan Willow’un 14 yaşında öldüğü bildirildi. Sonn 75 yıldan fazla bir süre boyunca sevgili Corgi cinsinin üyeleri tarafından düzenli olarak fotoğraflandı ve Willow’un ölümü Elizabeth için bir dönemin sonu oldu. (O ve kız kardeşi Prenses Margaret, 1933’te Dookie adını verdikleri ilk Corgi hediye edildi.) Elizabeth, 2015 yılında artık bir Corgis’e sahip olmayacağını söyledi ( çünkü geride bırakmak istemiyor). Hala Vulcan ve Candy adında bir Dorgi ve Dachshund arasında melez olan iki Dorgisi var.

3-İngiltere’deki tüm Yunuslar

 Fotoğraf iStock'a ait.
Fotoğraf iStock’a ait.

Yunuslar ve mersin balinaları ve balinaların hepsi Kraliçenin. Bahsedilen kuğular gibi, Kraliçe ülkenin birçok su canlısının sağlam bir hak iddiada bulundu. II. Kral tarafından. ” Yasa bugün hala geçerli ve sadece balinaları ve mersin balıkları değil, yunuslar ve porpoises de dahil olmak üzere, İngiltere’nin üç mil yakınında tüm canlıların kapsıyor.

Kraliçe yakın zamana kadar İskoçya’nın vahşi kabuklularının büyük bir kısmına hak iddia etti, ancak şimdi İskoçya’ya aittir.

4-Londra Regent Caddesi’nin Neredeyse Tümü

 Fotoğraf iStock'a ait.
Fotoğraf iStock’a ait.

Londra’nın West End bölgesinin kalbinde yer alan Regent Street, dünyanın en ünlü yollarından biridir. Yaklaşık 1,25 mil uzunluğunda olan cadde, hem Piccadilly Circus hem de Oxford Circus üzerinden geçiyor ve yılda 7,5 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor ve hepsi Crown Estate’in bir parçası, yani yasal olarak Majesteleri’ne ait. (Fakat içinde bulunan birçok mağaza hakkında herhangi bir telif hakkına sahip olmasa da.)

5-İngiltere kıyı şeridinin yarısı

Fotoğraf iStock'a ait.
Fotoğraf iStock’a ait.

Cityscapes, Kraliçe’nin portföyündeki tek emlak değil. Crown Estate ayrıca “İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda çevresindeki kıyı şeridinin yarısına sahip.”

6-Altı Kraliyet Rezidansı

Fotoğraf iStock'a ait.
Fotoğraf iStock’a ait.

Kraliyet ailesinin sahip olmadığı bir şey, ev. Buckingham Sarayı – ve 775 odası Kraliçe’nin ana konutu olsa da, lüks mülk portföyü ayrıca Windsor Kalesi’ni (dünyanın en büyük işgal edilmiş kalesi); İskoçya’nın Edinburgh kentinde 12. yüzyıldan kalma bir manastırın döndüğü kraliyet sarayı olan Holyrood Sarayı; ve 100 dönüm üzerine kurulu Kuzey İrlanda’daki Hillsborough Kalesi. Kraliyet ailesinin Noel geçirdiği Sandringham Estate ve en sevdiği yazlık mülk olan Balmoral Castle, Kraliçe’nin kişisel eşyalarından ikisidir (onları babasından miras aldı).

7-200’den Fazla Launer Çanta

Fotoğraf: Hannah McKay, WPA Havuzu / Getty Images.

Kraliçe, personeline sinyal göndermek için kullandığı bir el çantası olmadan nadiren görülür. Ancak sadece eski bir çanta taşımıyor: Lüks Londra tasarımcısı Launer’den çantalar tercih ediyor – Royale (uygun şekilde) ve Traviata stilleri onun favorileri – ve markanın CEO’su yaklaşık 200 tane olduğunu tahmin ediyor. Yaklaşık 2500 $ ‘lık bir pop, bu çok pahalı bir çanta koleksiyonu.

8-Özel ATM

Fotoğraf iStock’a ait.

Kraliçenin bir onluk bulmak için Launer çantasını karıştırması çok fazla şüphe uyandırıyor. Ancak nakit ihtiyacı ortaya çıkarsa, Coutts bankasının izniyle Buckingham Sarayı’nın bodrum katında özel bir para makinesi var, bu özellikle kraliyet ailesinin üyeleri için kullanılıyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir